всеукраинский информационно-аналитический журнал, посвященный вопросам оптимизации логистических процессов
Новости О журнале Подписка Реклама Доска объявлений
Контакты Партнеры
 

 
 
Свежий номер
Архив
Электронная версия

Письмо редактору
Фоторепортажи
Реклама на сайте


Тема для обсуждения

Авторам
Приглашаем к сотрудничеству



10 октября 2019
Оптимальная маршрутизация для доставки стройматериалов
Доставка стройматериалов является, пожалуй, наиболее сложной для маршрутизации, и связанно это прежде всего с тем, что доставляемая продукция имеет различные характеристики по весу и объему.
Подробнее

15 марта 2019
Ирина Новикова – новый Генеральный директор «GEFCO Украина»
Группа GEFCO сообщает о назначении Ирины Новиковой на должность Генерального директора «GEFCO Украина».
Подробнее

13 марта 2019
ZAMMLER GROUP святкує 12-річчя!
Сьогодні виповнюється 12 років українській логістичній компанії ZAMMLER! Компанії, яка першою з вітчизняних логістів почала надавати послуги фулфілмента і першою вийшла на міжнародні ринки!
Подробнее
НОВОСТИ


12 февраля 2016
Міністерство інфраструктури запроваджує європейську модель контролю якості дорожніх робіт
Міністерство інфраструктури пропонує залучати незалежних експертів до контролю якості виконання дорожніх робіт. З цією метою відомство розробило проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження вимог до проведення контролю якості робіт з будівництва, реконструкції, ремонтів та утримання автомобільних доріг загального користування». Згаданим документом передбачається зобов’язати замовників робіт з будівництва, реконструкції та ремонтів автомобільних доріг залучати незалежного інженера-консультанта для здійснення постійного технічного нагляду. Крім того, незалежний експерт буде розробляти вимоги і рекомендації щодо вдосконалення підходів до виконання дорожніх робіт, якщо він зафіксує порушення технології чи організації процесів. Нововведення стосуватимуться робіт, що виконуються на дорогах загального користування.
На сьогодні контроль якості виконання дорожніх робіт, що фінансуються з державного бюджету, здійснюють структурні підрозділи Укравтодору. Таким чином, у сфері дорожнього господарства існує система, за якої поєднується замовник і підрядник, що негативно позначається на якості виконання дорожніх робіт.
Для подолання цієї ситуації Мінінфраструктури вивчило досвід провідних країн світу, в тому числі Євросоюзу. У таких країнах взаємовідносини між замовником і виконавцем робіт ґрунтуються на умовах контрактів FIDIC, що дає змогу забезпечити високу якість у ході виконання дорожніх робіт.
У подальшому, після схвалення Верховною Радою України законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування системи управління автомобільними дорогами загального користування» (реєстр. № 0954), Міністерство інфраструктури додатково розробить нормативно-правові акти, впровадження яких дасть змогу повністю імплементувати в національне законодавство принципи контрактів FIDIC.
 
Довідка
У 2015 році Міністерство інфраструктури України розпочало комплексну реформу дорожнього господарства, метою якої є децентралізація, викорінення корупції та забезпечення цільового фінансування доріг. Готується до другого читання законопроект №0954 передачі доріг місцевого значення, коштів і техніки на їх утримання до сфери управління облдержадміністрацій. У липні 2015 року почалася ліквідація ПАТ «ДАК «Автомобільні дороги України». Укравтодор невдовзі залишиться лише замовником робіт, а виконавцем і контролером будуть незалежні компанії. Зареєстрований у Верховній Раді законопроект про Дорожній фонд гарантуватиме, що всі гроші від акцизу з нафтопродуктів направлятимуться виключно на ремонт і утримання доріг. Це дозволить Україні забути про вибіркове латання ям і забезпечувати якісний повноцінний ремонт по всій країні, як це роблять у світі. Вперше в історії України до контролю якості ремонту доріг долучилися незалежні іноземні експерти. Результати перевірки доріг Київської області були презентовані публічно, а звіт викладений на сайті міністерства і відкритий для всіх. З жовтня 2015 року в Україні запрацювала міжнародна ініціатива із забезпечення прозорості у будівельній галузі CoST (Construction Sector Transparency Initiative), яка об’єднує представників влади, громадськості і бізнесу.
FIDIC, або міжнародна федерація інженерів-консультантів (Federation Internationale Des Ingenieurs-Conseils), – це всесвітньо визнана організація, яка існує з 1913 року і об’єднує понад 80 національних асоціацій, що представляють понад 4000 інженерів-консультантів будівельного профілю в 75 країнах світу.


Просмотреть архив новостей






Версия для печати  
На первую страницу  
Контактная информация  


 
Логин  
Пароль
Регистрация
Забыли пароль?
Вы не авторизированы,
пройдите авторизацию
Логистический оператор
Транспортные биржи
Таможенные брокеры